Επισκόπηση
Προσδιορισμός
LC490EUH-LGF1

LC490EUH-LGF1 Βασικές πληροφορίες
| πίνακας Μοντέλο | LC490EUH-LGF1 |
|---|---|
| πίνακας Μάρκα | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,49 inch, 1920×1080 |
| πίνακας Τύπος | a-Si TFT-LCD |
| LC490EUH-LGF1 Τιμή | Αίτηση Τιμή & Χρόνος |
| Alias μοντέλου | LC490EUH (LG)(F1) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 0 ~ 50 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -20 ~ 60 °C |
| Παρατηρήσεις | for LG TV Set: 49LB870V |
LC490EUH-LGF1 μηχανικά Χαρακτηριστικά
| Απόκριση κουτιού | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Διαμόρφωση εικονοστοιχείων | RGB Vertical Stripe |
| Πυκνότητα pixel | 45 PPI |
| Αναλογία απεικόνισης | 16:9 (H:V) |
| Συντελεστής μορφής | Flat Rectangle Display |
| Κουκκίδα Dot | 0.1864×0.5593 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.5593×0.5593 mm (H×V) |
| Βάρος | 12.0/12.6 Ks (Typ./Max.) |
| Επιφάνεια | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (2H) |
| Ενεργός χώρος | 1073.78×604 mm (H×V) |
| Διάγραμμα περίγραμμα | 1086.3×622 mm (H×V) |
| Περίγραμμα βάθους | 21.6 (Typ.) mm |
| Τοπίο ή Πορτρέτο | Landscape type |
| Οθόνη αφής | Without |
LC490EUH-LGF1 Οπτικά χαρακτηριστικά γνωρίσματα
| Λειτουργία προβολής | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Λάμψη | 450 cd/m² (Typ.) |
| Λόγος αντίθεσης | 1400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Εμφάνιση χρώματος | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Χρόνος απόκρισης | 8/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Οπτική γωνία | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Προβολή κατεύθυνσης | Symmetry |
| Χρώμα λευκό χρώματος | Wx:0.281; Wy:0.288 |
| Λευκή παραλλαγή | 1.54 (Max.)(9 points) |
| 3D οθόνη | |
| Το φως του ήλιου είναι αναγνώσιμο | N |
LC490EUH-LGF1 Ηλεκτρονικά Χαρακτηριστικό
| Κάθετη συχνότητα | 120Hz |
|---|---|
| Αντίστροφη σάρωση | No |
| Συνολική κατανάλωση ενέργειας | 52.24W (Typ.) |
| Έλεγχος ώρας (T-CON) | W/O T-con |
LC490EUH-LGF1 backlight Σύστημα
| Θέση λαμπτήρων | Edge light type |
|---|---|
| Τύπος λάμπας | WLED |
| Χρόνος ζωής της λάμπας | 50K(Typ.) (Hours) |
| Τάση λαμπτήρα | 58.9±4.75V |
| Λάμπα ρεύματος | 130±6.5mA |
| Λάμπες Κατανάλωση ισχύος | 45.94/48.9W (Typ./Max.) |
| Τύπος διασύνδεσης | Connector |
| Πίνακας οδηγού λαμπτήρων | No |
LC490EUH-LGF1 διεπαφής σήματος
| Κατηγορία σήματος | EPI |
|---|---|
| Κλάση σήματος | EPI |
| Τάση εισόδου για πίνακα | 12.0V (Typ.) |
| Ρεύμα εισόδου για πίνακα | 0.78/1.02A (Typ./Max.) |
| Πίνακας κατανάλωσης ενέργειας | 4.3/5.6W (Typ./Max.) |
| Τύπος διασύνδεσης | Connector |
| Διασύνδεση σήματος | HRS - TF06L-50S-0.5SH, Pitch:0.5 mm, Pin:50 pins |
