Επισκόπηση
Προσδιορισμός
LC490EQN-XGF1

LC490EQN-XGF1 Βασικές πληροφορίες
| πίνακας Μοντέλο | LC490EQN-XGF1 |
|---|---|
| πίνακας Μάρκα | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,49 inch, 3840×2160 |
| πίνακας Τύπος | a-Si TFT-LCD |
| LC490EQN-XGF1 Τιμή | Αίτηση Τιμή & Χρόνος |
| Alias μοντέλου | LC490EQN (XG)(F1) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 0 ~ 50 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -20 ~ 60 °C |
| Παρατηρήσεις | Surface Luminance, white 3D: 150 cd/m² |
LC490EQN-XGF1 μηχανικά Χαρακτηριστικά
| Απόκριση κουτιού | 3840(RGB)×2160 (UHD) |
|---|---|
| Διαμόρφωση εικονοστοιχείων | RGB Vertical Stripe |
| Πυκνότητα pixel | 90 PPI |
| Αναλογία απεικόνισης | 16:9 (H:V) |
| Συντελεστής μορφής | Flat Rectangle Display |
| Κουκκίδα Dot | 0.09321×0.27963 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.27963×0.27963 mm (H×V) |
| Βάρος | 12.7Kgs (Typ.) |
| Επιφάνεια | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (2H) |
| Ενεργός χώρος | 1073.78×604 mm (H×V) |
| Περιοχή Bezel | 1086.3×613.3 mm (H×V) |
| Διάγραμμα περίγραμμα | 1086.3×623.8 mm (H×V) |
| Περίγραμμα βάθους | 13.6 (Typ.) mm |
| Τοπίο ή Πορτρέτο | Landscape type |
| Οθόνη αφής | Without |
LC490EQN-XGF1 Οπτικά χαρακτηριστικά γνωρίσματα
| Λειτουργία προβολής | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Λάμψη | 400 cd/m² (Typ.) |
| Λόγος αντίθεσης | 1200 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Εμφάνιση χρώματος | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Χρόνος απόκρισης | 6 (Typ.)(G to G) |
| Οπτική γωνία | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Προβολή κατεύθυνσης | Symmetry |
| Χρώμα λευκό χρώματος | Wx:0.281; Wy:0.288 |
| Λευκή παραλλαγή | 1.43 (Max.)(9 points) |
| 3D οθόνη | |
| Το φως του ήλιου είναι αναγνώσιμο | N |
LC490EQN-XGF1 Ηλεκτρονικά Χαρακτηριστικό
| Κάθετη συχνότητα | 60Hz |
|---|---|
| Αντίστροφη σάρωση | No |
| Συνολική κατανάλωση ενέργειας | 110.3W (Typ.) |
LC490EQN-XGF1 backlight Σύστημα
| Θέση λαμπτήρων | Edge light type |
|---|---|
| Τύπος λάμπας | WLED |
| Χρόνος ζωής της λάμπας | 50K(Typ.) (Hours) |
| Τύπος διασύνδεσης | Connector |
| Πίνακας οδηγού λαμπτήρων | 92.4/101.2W (Typ./Max.) |
LC490EQN-XGF1 διεπαφής σήματος
| Κατηγορία σήματος | V-by-One |
|---|---|
| Κλάση σήματος | V-by-One 8 lane |
| Τάση εισόδου για πίνακα | 12.0V (Typ.) |
| Ρεύμα εισόδου για πίνακα | 1.5/1.95A (Typ./Max.) |
| Πίνακας κατανάλωσης ενέργειας | 17.9/23.0W (Typ./Max.) |
| Τύπος διασύνδεσης | Connector |
| Διασύνδεση σήματος | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
